Pozycja typu post-doc w projekcie OPUS 16 pt. „Określenie mechanizmu oraz możliwości regeneracji uszkodzeń centralnego układu nerwowego przy użyciu mezenchymalnych komórek macierzystych i immunomodulacji”
DLA KOGO?
Poszukujemy 2 osób z tytułem doktora nauk biologicznych, biotechnologicznych lub pokrewnych zainteresowanych realizacją projektu badawczego w Zakładzie Transplantologii, Katedry Immunologii Klinicznej i Transplantologii na wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Kandydaci powinni posiadać co najmniej 4-letnie udokumentowane doświadczenie (publikacje) w biologii molekularnej lub biologii komórki lub neurobiologii.
Wymagania:
– doświadczenie w badaniach molekularnych
– doświadczenie w badaniach na modelach zwierzęcych
– silna motywacja do pracy naukowej
– duże zaangażowanie w wykonywaną pracę badawczą
– gotowość do ciągłego doskonalenia i rozszerzania posiadanych umiejętności
– umiejętność samodzielnego prowadzenia badań
– gotowość do aktywnego udziału w konferencjach
– dyspozycyjność
– bardzo dobra znajomość języka angielskiego
Opis zadań:
Analizy molekularne transkryptomu, proteomu i sekretomu. Hodowla i różnicowanie komórek iPS. Modyfikowanie linii komórkowych MSC i iPS z wykorzystaniem techniki CRISPR/Cas9. Ustanowienie organotypowych hodowli mózgu i prowadzenie eksperymentów we wspólnej hodowli z komórkami macierzystymi. Testowanie wpływu określonych białek na fizjologię neuronów. Przeprowadzanie eksperymentów na zwierzęcych modelach padaczki. Przeszczepianie komórek z wykorzystaniem stereotaksji. Przeprowadzanie testów behawioralnych, motorycznych oraz monitorowanie EEG. Analiza wyników. Przygotowanie manuskryptów.
INSTYTUCJA FINANSUJĄCA
Narodowe Centrum Nauki
CEL ZATRUDNIENIA
Uszkodzenie struktur mózgu prowadzi do niepełnosprawności oraz zaburzeń neurologicznych pacjenta. Stosowane obecnie sposoby leczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Celami projektu jest określenie skuteczności działania komórek macierzystych i immunomodulacji w badaniach in vitro oraz in vivo.
Projekt ma za zadanie po pierwsze określenie profilu białek wydzielanych przez komórki macierzyste, które mogą mieć działanie neuroprotekcyjne, stymulujące neurogenezę i angiogenezę. Po drugie, w projekcie ocenie poddana będzie skuteczność zastosowania komórek macierzystych i imunomodulacji w hamowaniu neurodegeneracji oraz stymulacji procesów regeneracyjnych.
Proponowane w projekcie badania, pozwolą na ocenę skuteczności wykorzystania komórek macierzystych w leczeniu uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego oraz na poznanie mechanizmów odpowiedzialnych za procesy regeneracyjne. Uzyskane wyniki pozwolą na opracowanie nowych sposobów leczenia pacjentów z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, opartych o terapie komórkowe.
CZAS TRWANIA
24 miesiące
WARUNKI ZATRUDNIENIA
około 5 500 zł netto (10 000 zł brutto/brutto)
WAŻNE TERMINY
Termin składania ofert: 15 maja 2020
Preferowana data rozpoczęcia pracy: 1 września 2020
WAŻNE INFORMACJE
Rekrutacja odbywać się będzie na podstawie oceny złożonych dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi osobami.
DOKUMENTY
Zgłoszenie powinno zawierać:
– CV
– list motywacyjny wraz z opisem zainteresowań naukowych
– listę publikacji
– 3 listy referencyjne
– kopię dyplomu
– informację o przetwarzaniu danych osobowych wraz ze zgodą (podpisany skan)
– oświadczenie o spełnianiu warunków wymaganych przez Narodowe Centrum Nauki (podpisany skan)
KONTAKT