Stypendysta w projekcie OPUS pt. „Nowe polikationy o działaniu antymykotycznym – synteza, charakterystyka chemiczna, toksyczność i spektrum przeciwgrzybiczne”
DLA KOGO?
Student kierunków medycznych, biologicznych lub weterynarii, który w toku studiów zrealizował przedmiot mikrobiologia. Osoba posiadająca wiedzę z zakresu: morfologii grzybów, zasad hodowli grzybów na sztucznych podłożach mikrobiologicznych, warunków wzrostu grzybów w hodowlach in vitro, zasad aseptyki, podstawowych procedur wykorzystywanych w laboratorium mikrobiologicznym, w tym posiewów, przygotowania zawiesin grzybowych, pipetowania, metod oznaczania wrażliwości grzybów na leki. Osoba posiadająca następujące umiejętności: praca w warunkach jałowych, ożywianie kultur grzybowych, posiew grzybów na sztucznych podłożach hodowlanych, przygotowanie zawiesin grzybów o określonej gęstości komórek, liczenie komórek w komorze Buerkera, ocena wzrostu grzybów w warunkach in vitro, przygotowanie preparatów mikroskopowych, makroskopowa i mikroskopowa ocena grzybów, dozowanie określonej objętości płynów, korzystanie z pipet automatycznych jedno- i wielokanałowych oraz pipet serologicznych.
INSTYTUCJA FINANSUJĄCA
Narodowe Centrum Nauki
CEL STYPENDIUM
Pomoc techniczna w realizacji projektu pt. „Nowe polikationy o działaniu antymykotycznym – synteza, charakterystyka chemiczna, toksyczność i spektrum przeciwgrzybiczne”, w części dotyczącej oceny działania przeciwgrzybiczego polimerów, realizowanej w Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. Wykonanie zadań zleconych przez kierownika zespołu po stronie UJCM, w szczególności udział w następujących badaniach: badanie lekowrażliwości grzybów i działania przeciwgrzybiczego polimerów, badanie in vitro wpływu polimerów na przeciwgrzybicze działanie leków, mikroskopowa ocena wpływu polimerów na komórki grzybów.
CZAS TRWANIA
28 miesięcy
WYSOKOŚĆ STYPENDIUM
2 400 zł miesięcznie
WAŻNE TERMINY
Termin składania ofert: 14.07.2023 rok
Preferowana data rozpoczęcia pracy: 01.09.2023 rok
WAŻNE INFORMACJE
Osoba ubiegająca się o stypendium powinna być dyspozycyjna, również w soboty i niedziele, ze względu na charakter badań i konieczność utrzymania ich ciągłości.
DOKUMENTY
Zgłoszenie powinno zawierać:
– CV z listem motywacyjnym
– Wykaz badań, projektów w których student brał czynny udział
– Listę publikacji
– Informację o przetwarzaniu danych osobowych wraz ze zgodą (podpisany skan)
– Wniosek o przyznanie stypendium (podpisany skan)
– Oświadczenie o spełnianiu warunków wymaganych przez Narodowe Centrum Nauki (podpisany skan)
KONTAKT
Dr Magdalena Skóra, Katedra Mikrobiologii
magdalena.skora@uj.edu.pl