DLA KOGO?
– przedsiębiorstwo,
– konsorcjum przedsiębiorstw,
– konsorcjum naukowo-przemysłowe (składające się z max. 3 podmiotów). Liderem jest zawsze przedsiębiorstwo. Konsorcjum, w skład którego wchodzi co najmniej jedna jednostka naukowa oraz jedno przedsiębiorstwo.
INSTYTUCJA FINANSUJĄCA
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
CEL KONKURSU
Celem konkursu jest wsparcie badań przemysłowych i/lub eksperymentalnych prac rozwojowych (ewentualnie uzupełnione o prace przedwdrożeniowe), wpisujących się w co najmniej jedną Krajową Inteligentną Specjalizację, których efektem jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej.
WAŻNE TERMINY
Rozpoczęcie naboru wniosków: 22 marca 2021 r.
Rejestracja projektu w UJ CM: do 6 kwietnia 2021 r.
Nabór wniosków w UJ CM: do 20 kwietnia 2021 r.
Zamknięcie konkursu w NCBR: 4 maja 2021 r. (do godz. 16:00)
Planowane rozstrzygnięcie konkursu: wrzesień 2021 r.
WAŻNE INFORMACJE
Cały konkurs został podzielony na dwie rundy, przy czym każda z nich ma innych adresatów. W pierwszej, trwającej od 22 marca do 12 kwietnia 2021 roku aplikować mogą duże przedsiębiorstwa oraz ich konsorcja (także z udziałem MŚP i jednostek naukowych). W rundzie drugiej, trwającej od 13 kwietnia do 4 maja dofinansowanie mogą uzyskać tylko projekty realizowane przez przedsiębiorstwa małe i średnie, a także ich konsorcja (również z udziałem jednostek naukowych).
Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi:
– dla małych i średnich przedsiębiorstw minimum 1 mln złotych a maksymalnie 50 mln euro.
– dla dużych przedsiębiorstw minimum 2 mln złotych a maksymalnie 50 mln euro.
Jednostka naukowa może otrzymać dofinansowanie do 100% kosztów kwalifikowalnych.
Projekt musi obejmować badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe. Elementem projektu mogą być również prace przedwdrożeniowe. Liderem konsorcjum może być wyłącznie przedsiębiorstwo. Udział kosztów kwalifikowalnych przedsiębiorstwa/przedsiębiorstw w całkowitych kosztach kwalifikowalnych projektu wynosi minimum 50%. Wysokość kosztów kwalifikowalnych prac przedwdrożeniowych nie może przekroczyć 20% całkowitych kosztów kwalifikowalnych projektu. W skład konsorcjum mogą wchodzić nie więcej niż 3 podmioty. Projekt może być realizowany tylko do 31 grudnia 2023 r.
Dofinansowanie może być udzielone pod warunkiem zobowiązania się Wnioskodawcy do wdrożenia wyników badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych w terminie 3 lat
od zakończenia projektu.
WAŻNE DOKUMENTY
Dokumentacja konkursowa: www.ncbr.gov.pl
Dokumenty niezbędne dla rejestracji wniosku w DAWP: