GRANTY NAUKOWE FUNDACJI NUTRICIA 2019

 

DLA KOGO?

Konkurs skierowany jest do:

  • doświadczonych naukowców – w celu inicjowania i prowadzenia badań naukowych z zakresu żywienia człowieka;
  • doktorantów – granty promotorskie dla osób chcących uzyskać stopień doktora;
  • studentów – na zdobycie niezbędnej wiedzy i praktyki, umożliwiającej w przyszłości inicjowanie i prowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia człowieka.

 

INSTYTUCJA FINANSUJĄCA

Fundacja NUTRICIA

 

CEL KONKURSU

Fundacja NUTRICIA wspiera finansowo projekty badawcze, które odnoszą się do misji Fundacji, którą jest ochrona, promocja i zapewnienie zdrowia poprzez żywienie. W wyniku tych projektów powstają m.in. nowe wytyczne w zakresie: żywienia kobiet w ciąży, niemowląt i dzieci oraz zapobiegania chorobom i promocji zdrowia. Konkurs skierowany jest głównie do lekarzy i badaczy zajmujących się tematyką żywienia oraz dietetyków (specjalistów z zakresu żywienia człowieka).

Granty badawcze są przyznawane w celu inicjowania i prowadzenia badań naukowych z zakresu żywienia człowieka, a stypendia są przeznaczane na zdobycie niezbędnej wiedzy i doświadczenia, umożliwiającej w przyszłości podejmowanie badań naukowych w tym obszarze. Maksymalna kwota na grant badawczy to 250 000 zł brutto.

W przypadku grantu promotorskiego dofinansowanie może wynosić do 100 000 zł brutto.

Stypendium może zostać przyznane maksymalnie na okres 1 roku, maksymalnie na kwotę 6250 PLN/miesiąc (brutto) i może dotyczyć wyjazdu stypendysty za granicę w celu zdobycia wiedzy i praktyki, umożliwiającej prowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia człowieka.

 

WAŻNE TERMINY

Wniosek, z podpisami uprawnionych osób ze strony składającego wniosek i sporządzony w formie pliku w formacie PDF, należy przesłać na adres elektroniczny Fundacji: granty.naukowe@fundacjanutricia.pl do 30.06.2019 r. do 23:59

Termin składania wniosków w DAWP: 14.06.2019 r.

 

WAŻNE INFORMACJE

Zgodnie z zapisami formularza aplikacyjnego wnioskodawca ma obowiązek dołączyć do formularza zgodę właściwej komisji bioetycznej.

  1. Zgłoszenie Projektu Badawczego,
  2. Ocenę kwalifikowalności podatku vat,
  3. Dane statystyczne o projekcie,
  4. Oświadczenie o prowadzeniu/nieprowadzeniu badań na terenie szpitala lub zgodę właściwego ośrodka. W przypadku Szpitali Uniwersyteckich zgodę stanowi zaakceptowane przez Dyrektora Szpitala Zlecenie (do pobrania w Bibliotece Druków);
  5. roboczą wersję wniosku przygotowanego na podstawie zaakceptowanego przez władze UJ CM formularza zgłoszenia projektu, w celu weryfikacji przez pracownika DAWP,
  6. 2 egzemplarze ostatecznej wersji wniosku w celu podpisania przez władze UJ CM

http://fundacjanutricia.pl/granty-dokumenty/

http://fundacjanutricia.pl/stypendia-informacje-ogolne/

 

KONTAKT

Izabela Kulczycka-Koryl, tel. 12 37 04 333, e-mail: izabela.kulczycka@uj.edu.pl

Dorota Ramotowska, tel. 12 37 04 340, e-mail: dorota.ramotowska@uj.edu.pl

Renata Sobieszczańska-Horbatowska, tel. 12 37 04 371, e-mail: renata.sobieszczanska-horbatowska@uj.edu.pl

Izabella Santura, tel. 12 37 04 383, e-mail: izabella.santura@uj.edu.pl

Kontakt