[NCBR] INNOGLOGO konkurs II – nabór wniosków

118.0640.10.2022

 

DLA KOGO

Wnioskodawcy po stronie polskiej:

    1. Organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę
    2. Mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa
    3. Grupy podmiotów (złożone z dowolnej konfiguracji podmiotów wykazanych w pkt 1 i 2)

 

INSTYTUCJA FINANSUJĄCA

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

 

CEL KONKURSU
II konkurs w ramach Programu INNOGLOBO ma za zadanie umożliwić podmiotom z Polski nawiązanie współpracy badawczo-rozwojowej (w zakresie różnorodnych obszarów tematycznych) z partnerami zagranicznymi z tych państw świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne, a NCBR nie organizuje regularnie konkursów dwustronnych.

 

ZAKRES TEMATYCZNY

Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych.
Składane w konkursie wnioski muszą wpisywać się swoją tematyką w przynajmniej jedną ze specjalizacji znajdujących się na aktualnej Liście Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

 

ZASADY KONKURSU

  • Warunkiem złożenia wniosku w konkursie jest zawarcie umowy konsorcjum międzynarodowego z partnerem/ami zagranicznymi we współpracy z którym/mi projekt będzie realizowany. W przypadku, kiedy wnioskodawcą jest grupa podmiotów warunkiem udziału w konkursie jest formalne istnienie umowy konsorcjum krajowego na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.
  • Każdy partner zagraniczny chcący wziąć udział w realizacji projektu w ramach konsorcjum międzynarodowego, jest zobowiązany do przekazania polskiemu wnioskodawcy (jeszcze przed złożeniem w konkursie wniosku o dofinansowanie), dwujęzycznego (w języku angielskim i w języku polskim) oświadczenia o zabezpieczeniu środków finansowych na realizację swojej części projektu międzynarodowego.
  • Okres realizacji projektu powinien wynosi od 24 do 36 miesięcy.
  • Minimalna kwota dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu może wynosić 400 tys. zł a maksymalna 1,5 mln zł.
  • W przypadku uczelni intensywność dofinansowania może wynosić do 100 % kosztów kwalifikowalnych.
  • Udział środków finansowych, pochodzących sumarycznie od wszystkich konsorcjantów zagranicznych powinien stanowić minimum 30% a maksimum 70% całkowitego budżetu konsorcjum międzynarodowego przeznaczonego na realizację tego projektu.
  • Udział środków finansowych wnioskodawcy polskiego (w przypadku konsorcjum krajowego sumaryczny udział wszystkich konsorcjantów) w projekcie międzynarodowym, złożonym w konkursie INNOGLOBO, powinien stanowić minimum 30% a maksimum 70% całkowitego budżetu konsorcjum.
  • Składany projekt może zawierać maksymalnie 5 zadań.

 

SPOSÓB SKŁADANIA WNIOSKÓW:

Wnioski o dofinansowanie należy złożyć do NCBR do 30 września 2022 r. przy wykorzystaniu platformy ePUAP lub drogą mailową na adres: innoglobo_aplikacje@ncbr.gov.pl w wersji elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci skanu podpisanego własnoręcznie wniosku.

 

TERMINY

Otwarcie konkursu w NCBR: 01 marca 2022 r.
Rejestracja projektu w Dziale Nauki : do 12 sierpnia 2022 r.
Złożenie roboczej wersji wniosku projektu wraz z załącznikami w UJ CM: do 19 września 2022 r.
Zamknięcie konkursu w NCBR: 30 września 2022 r. ( godz. 16:00)

 

WAŻNE DOKUMENTY, Rejestracja projektu w DN

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o złożenie w Dziale Nauki UJ CM dokumentów rejestracyjnych wniosek do dnia 12 sierpnia 2022 r.

 

Wytyczne konkursu INNOGLOBO II  dostępne na stronie NCBR

https://www.gov.pl/web/ncbr/ii-konkurs-w-ramach-programu-innoglobo

Kontakt