DLA KOGO?
Osoby kierujące zespołami badawczymi, ubiegającymi się o grant naukowy, muszą posiadać stopień doktora nauk w dziedzinie, w której będzie przeprowadzone badanie podlegające konkursowi w celu uzyskania grantu. Odpowiedni stopień naukowy powinien zostać uzyskany nie wcześniej niż 12 lat przed rozpoczęciem ubiegania się o grant, nie wliczając przerw od pracy. Osoby ubiegające się o grant mogą być lekarzami lub osobami zatrudnionymi w instytutach naukowych. Komisja Grantowa będzie wybierała jeden zespół badawczy rocznie.
INSTYTUCJA FINANSUJĄCA
Fundacja DKMS
CEL KONKURSU
Grant naukowy Fundacji DKMS ma na celu poszerzenie wiedzy na temat strategii terapeutycznych w transplantacji komórek krwiotwórczych oraz/lub terapii komórkowych w leczeniu chorób hematologicznych. Fundacji DKMS chce wspierać naukowców i naukowczynie, którzy swoje badania skupiają na zagadnieniach związanych z terapią komórkową i allogenicznym przeszczepianiu komórek krwiotwórczych.
ZAKRES BADAŃ
Prowadzone badania muszą dotyczyć przeszczepień krwiotwórczych komórek macierzystych i terapii komórkowych, komórek krwiotwórczych, indukowalnych lub metod terapii nowotworów hematologicznych. Preferowanym typem badań są badania kliniczne lub badania laboratoryjne. Badania mogą dotyczyć różnych dziedzin, obejmujących, ale nie ograniczonych wyłącznie, do immunologii transplantacyjnej, dawstwa komórek macierzystych, diagnostyki oraz strategii terapeutycznych.
WAŻNE TERMINY
Przedłożenie wniosku do oceny formalnej CZP: najdalej do dnia 16.06.2025 r.
Termin złożenia wniosku w Fundacji DKMS: 30.06.2025 r.
Ogłoszenie wyników: wrzesień 2025 r.
WAŻNE INFORMACJE
W ramach programu można zaplanować projekty trwające maksymalnie dwa lata. Na każdy rok realizacji projektu można maksymalnie uzyskać 125 000zł.
Jedna osoba może złożyć maksymalnie dwa zgłoszenia.
WAŻNE DOKUMENTY