DLA KOGO?
Konkurs adresowany jest do młodych naukowców, przed lub po doktoracie, którzy nie przekroczyli wieku 30 lat w roku składania wniosku. Okres ten może zostać przedłużony w następujących przypadkach:
– z tytułu urodzenia lub przysposobienia dziecka wiek ulega przedłużeniu w przypadku kobiet, które urodziły dziecko lub osób, które przysposobiły dziecko, o 1 rok na każde dziecko, niezależnie od daty urodzenia lub przysposobienia dziecka,
– z tytułu przerwy w pracy naukowej o maksymalnie 2 lata, przy czym wiek ulega przedłużeniu o wszystkie udokumentowane okresy przerw w prowadzeniu badań naukowych trwające łącznie nie krócej niż 12 miesięcy w przypadku ubiegania się o przedłużenie o jeden rok lub nie krócej niż 24 miesiące w przypadku ubiegania się o przedłużenie o dwa lata.
Przy ocenie wniosku kluczowy jest dorobek naukowy kandydata.
Wybrani laureaci programu START będą mieli możliwość odbycia jednego lub dwóch wyjazdów studyjnych do zagranicznych ośrodków badawczych. Celem wyjazdów jest nawiązanie współpracy oraz poznanie metod pracy badawczej w wizytowanych ośrodkach. W celu uzyskania środków na wyjazdy studyjne, należy zgłosić chęć odbycia takiego wyjazdu już na etapie składania wniosku o stypendium.
INSTYTUCJA FINANSUJĄCA
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
CEL KONKURSU
Celem Stypendium START jest uhonorowanie dotychczasowych osiągnięć badawczych laureatów i wsparcie ich rozwoju naukowego.
WAŻNE TERMINY
Nabór wniosków w Dziale Nauki: 20 października 2023 r.
Termin składania wniosków w FNP: 3 listopada 2023 r.
WAŻNE INFORMACJE
Szczegółowe informacje wraz z listą obowiązujących załączników oraz formularz wniosku on-line są dostępne są na stronie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
SPOSÓB SKŁADANIA WNIOSKÓW
Wniosek należy przygotować w systemie składania wniosków dostępnym na stronie Fundacji. Wszystkie dane powinny być uzupełnione zgodnie z Instrukcją przygotowania wniosku i realizacji stypendium w Programie START 2024.
Do Działu Nauki należy dostarczyć:
WAŻNE DOKUMENTY
Instrukcja uzupełniania danych Jednostki