Konkurs w ramach Działania 1.1 Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Konkurs 5/1.1.1/2020 – Szybka ścieżka – Koronawirusy
DLA KOGO?
– przedsiębiorstwo,
– konsorcjum przedsiębiorstw,
– konsorcjum naukowo-przemysłowe (składające się z max. 3 podmiotów). Liderem jest zawsze przedsiębiorstwo. Konsorcjum,
w skład którego wchodzi co najmniej jedna jednostka naukowa oraz jedno przedsiębiorstwo.
INSTYTUCJA FINANSUJĄCA
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
CEL KONKURSU
NCBR prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie projektów, które obejmują prace B+R z zakresu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2, jak również poprawy bezpieczeństwa biologicznego i ochrony społeczeństwa oraz wsparcia jego funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego. Efektem prac B+R jest opracowanie i przetestowanie innowacyjnego rozwiązania (produktu, technologii, usługi) możliwego do wdrożenia w obszarze diagnostyki, terapii i prewencji lub wsparcia funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego z korzyścią dla polskiego społeczeństwa.
WAŻNE TERMINY
Rozpoczęcie naboru wniosków: 6 maja 2020 r.
Rejestracja projektu w UJ CM: min. 30 dni przed planowanym złożeniem do Instytucji.
Nabór wniosków w UJ CM: min. 14 dni przed planowanym złożeniem do Instytucji.
Zamknięcie konkursu w NCBR: 31 grudnia 2020 r. (do godz. 16:00)
Planowane rozstrzygnięcie konkursu: marzec 2021 r.
WAŻNE INFORMACJE
Projekt składany w konkursie musi dotyczyć co najmniej jednego z obszarów wymienionych w Zakresie tematycznym konkursu oraz wpisywać się w co najmniej jedną Krajową Inteligentną Specjalizację (KIS). Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi 2 mln złotych a maksymalna 50 mln euro. Jednostka naukowa może otrzymać dofinansowanie do 100% kosztów kwalifikowalnych. Konkurs został podzielony na trzy rundy naborów. Po każdej rundzie będzie prowadzona ocena i publikowana lista projektów skierowanych do dofinansowania.
Projekt musi obejmować badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe. Elementem projektu mogą być również prace przedwdrożeniowe. Liderem konsorcjum może być wyłącznie przedsiębiorstwo. Udział kosztów kwalifikowalnych przedsiębiorstwa/przedsiębiorstw w całkowitych kosztach kwalifikowalnych projektu wynosi minimum 50%. Wysokość kosztów kwalifikowalnych prac przedwdrożeniowych nie może przekroczyć 20% całkowitych kosztów kwalifikowalnych projektu. W skład konsorcjum mogą wchodzić nie więcej niż 3 podmioty. Projekt może być realizowany tylko do 30 czerwca 2023 r.
Dofinansowanie może być udzielone pod warunkiem zobowiązania się Wnioskodawcy do wdrożenia wyników badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych w terminie 3 lat od zakończenia projektu.
WAŻNE DOKUMENTY
Dokumentacja konkursowa: www.ncbr.gov.pl
Dokumenty niezbędne dla rejestracji wniosku w DAWP: