Oferta pracy na stanowisku typu post-doc w projekcie OPUS 14 pt. „Wpływ aktywności fizycznej na tkankową biodostępność tlenku azotu (NO) i biogenezę mitochondriów w mięśniach szkieletowych i w sercu myszy transgenicznych (Tgαq*44) z przewlekłą niewydolnością serca” nr 2017/27/B/NZ7/01976
DLA KOGO?
Wymagania:
- wykształcenie wyższe o profilu biologicznym, medycznym lub pokrewnym
- stopień doktora nauk w dyscyplinie nauk biologicznych, medycznych lub pokrewnych
- umiejętność samodzielnego prowadzenia badań
- biegła znajomość języka angielskiego
- znajomość zasad analizy statystycznej wyników
- preferowane będą osoby posiadające doświadczenie w zakresie izolacji tkanek i mitochondriów, izolacji białka i RNA, analiz RT-qPCR, Western blotting, ELISA, immunohistochemii, jak i posiadające umiejętność wykonywania pomiarów zużycia tlenu w tkankach (respirometria).
INSTYTUCJA FINANSUJĄCA
Narodowe Centrum Nauki
CEL ZATRUDNIENIA
Opis zadań:
Celem projektu jest zbadanie wpływu wysiłku fizycznego oraz treningu wytrzymałościowego na tkankową biodostępność tlenku azotu (stężenie azotynów) oraz jej znaczenia w nasilonej treningiem biogenezie mitochondriów w mięśniach szkieletowych i w mięśniu sercowym w warunkach fizjologicznych (myszy dzikie oraz szczury) jak i w warunkach patologicznych (myszy transgeniczne z przewlekłą niewydolnością serca oraz myszy z nokautem genu mioglobiny). Wyniki badań pozwolą określić znaczenie treningowych zmian tkankowego stężenia azotynów w mięśniach lokomocyjnych jak i w mięśniu sercowym dla tolerancji wysiłku w warunkach fizjologicznych jak i w przewlekłej niewydolności serca. Wyniki tych badań mogą mieć zatem również znaczenie praktyczne poprzez dostarczenie nowych danych eksperymentalnych o czynnikach warunkujących wydolność fizyczną oraz o przebiegu adaptacji mięśni szkieletowych jak i mięśnia sercowego do treningu wytrzymałościowego w przewlekłej niewydolności serca.
Do zadań osoby zatrudnionej na stanowisku post-doc należeć będzie m.in. analiza aktywności enzymów podstawowych szlaków metabolicznych w tkankach, analiza ekspresji genów i białek w próbkach mięśniowych zwierząt doświadczalnych. Ponadto, rolą osoby zatrudnionej będzie analiza wyników badań i przygotowanie publikacji.
CZAS TRWANIA
Planowane jest zatrudnienie osoby na pełnym etacie na okres 6 miesięcy.
WARUNKI ZATRUDNIENIA
10 000 zł brutto/brutto miesięcznie
WAŻNE TERMINY
Termin składania ofert: 02.08.2022 r.
Preferowana data rozpoczęcia pracy: 01.09.2022
WAŻNE INFORMACJE
Rekrutacja odbywać się będzie na podstawie oceny złożonych dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi osobami.
Rozmowy kwalifikacyjne planowane są na 4.08.2022 lub 5.08.2022. O konkretnym terminie rozmowy kwalifikacyjnej wybrani kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.
DOKUMENTY
Zgłoszenie powinno zawierać:
- CV
- list motywacyjny wraz z opisem zainteresowań naukowych
- listę publikacji i odbytych szkoleń/kursów
- opinia kierownika jednostki/opiekuna naukowego o kwalifikacjach i predyspozycjach kandydata do pracy naukowo-badawczej.
- kopie dyplomów
- informację o przetwarzaniu danych osobowych wraz ze zgodą (podpisany skan)
- oświadczenie o spełnianiu warunków wymaganych przez Narodowe Centrum Nauki (podpisany skan)
KONTAKT
Prof. dr hab. n. med. Joanna Majerczak – kierownik grantu,
Katedra Fizjologii Wysiłku i Bioenergetyki Mięśni, Wydział Nauk o Zdrowiu
Uniwersytet Jagielloński-Collegium Medicum, ul. Skawińska 8, 31-066 Kraków
e-mail: joanna.majerczak@uj.edu.pl