DLA KOGO?
W ramach konkursu o dofinansowanie Wnioskodawcą może być podmiot leczniczy lub uczelnia medyczna lub konsorcjum/partnerstwo podmiotów, których liderem jest podmiot leczniczy lub uczelnia medyczna.
INSTYTUCJA FINANSUJĄCA
Ministerstwo Zdrowia
CEL KONKURSU
Celem konkursu jest poprawa dostępu do opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży dzięki rozwojowi kadr realizujących świadczenia w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
W ramach konkursu będą realizowane określone w SzOOP PO WER następujące typy projektów:
– Doskonalenie zawodowe pracowników innych zawodów istotnych z punktu widzenia funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w obszarach istotnych dla zaspokojenia potrzeb epidemiologiczno-demograficznych;
– Kształcenie podyplomowe lekarzy realizowane w innych formach niż specjalizacje w obszarach istotnych z punktu widzenia potrzeb epidemiologiczno-demograficznych kraju, ze szczególnym uwzględnieniem lekarzy współpracujących z placówkami podstawowej opieki zdrowotnej.
WAŻNE TERMINY
Rejestracja projektu w UJ CM: do 24 maja 2019 r.
Nabór wniosków w UJ CM: do 10 czerwca 2019 r.
Zamknięcie konkursu w NCBR: 28 czerwca 2019 r. (do godz. 14:00)
Planowane rozstrzygnięcie konkursu: październik 2019 r.
WAŻNE INFORMACJE
Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi 429 500,00 PLN. Jednostka naukowa może otrzymać dofinansowanie do 97 % kosztów kwalifikowalnych. Minimalny wkład własny w ramach niniejszego konkursu wynosi 3%.
Przedmiotem konkursu są projekty, które przewidują szkolenia kadr systemu opieki zdrowotnej, oświaty i pomocy społecznej w celu uzyskania kwalifikacji w zakresie:
- psychologii klinicznej blok podstawowy i szczegółowy blok specjalistyczny dzieci i młodzieży,
- psychoterapii dzieci i młodzieży,
- terapii środowiskowej dzieci i młodzieży,
- inne kursy lub szkolenia z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży dla lekarzy posiadających specjalizacje w dziedzinie – pediatrii, psychiatrii, psychiatrii dzieci i młodzieży, medycyny rodzinnej, kardiologii dziecięcej, neurologii dziecięcej, onkologii i hematologii dziecięcej, urologii dziecięcej, medycyny paliatywnej. Ukończenie każdego ze szkoleń musi zostać potwierdzone co najmniej zaświadczeniem. Okres realizacji projektu nie może wyjść poza końcową datę realizacji PO WER tj. poza dzień 31 grudnia 2023 r.
WAŻNE DOKUMENTY
Dokumentacja konkursowa: www.zdrowie.gov.pl
Dokumenty niezbędne dla rejestracji wniosku w DAWP:
- formularz zgłoszenia projektu
- dane statystyczne o projekcie
- zgłoszenie projektu badawczego
- zgodę na prowadzenie prac naukowo-badawczych na terenie szpitala lub oświadczenie, że badania nie będą prowadzone na terenie szpitala.
KONTAKT
– p. mgr inż. Kalina Janeczko-Wrońska, tel.: 12 37 04 385, kalina.janeczko@uj.edu.pl
– p. mgr Konrad Kuliński, tel.: 12 37 04 385, konrad.kulinski@uj.edu.pl