CEI Extraordinary Call for Proposals 2020
Sekretariat Wykonawczy Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (IŚE) w porozumieniu z państwami członkowskimi IŚE ogłosił w związku z walką z epidemią COVID19 nadzwyczajny konkurs projektowy. Celem jest wspieranie społeczności i terytoriów państw członkowskich IŚE w obliczu sytuacji kryzysowej jaką jest epidemia.
DLA KOGO?
O dotację mogą się ubiegać wszystkie podmioty publiczne i prywatne mające siedzibę i zarejestrowane w państwie członkowskim IŚE. Wszyscy wnioskodawcy muszą określić swoje status prawny w formularzu wniosku, odwołując się odpowiednio do odpowiedniego ustawodawstwa lub aktu prawnego.
INSTYTUCJA FINANSUJĄCA
Central European Initiative (CEI) / Inicjatywa Środkowoeuropejska (IŚE)
CEL KONKURSU
Celem jest wspieranie społeczności i terytoriów państw członkowskich IŚE w obliczu sytuacji kryzysowej jaką jest epidemia COVID19. W jego ramach mają zostać przyznane małe dotacje na konkretne działania/ projekty na poziomie lokalnym w krajach IŚE. Dotacje IŚE zostaną przydzielone na działania w 3 obszarach:
- Opieka zdrowotna i telemedycyna (MED):
- zakup sprzętu w celu zaspokojenia pilnych potrzeb medycznych;
- zakup oprogramowania medycznego i innych narzędzi informatycznych w celu ułatwienia praktyk telemedycznych;
- organizacja seminariów online (webinarów) w celu ułatwienia transferu wiedzy pomiędzy i wśród ekspertów i operatorów w dziedzinie opieki zdrowotnej (z unijnych państw-członków IŚE do tych członków IŚE pozostających poza UE);
- realizacja i produkcja materiałów informacyjnych (infografie, wideo, media społecznościowe) kampanie) mające na celu ułatwienie rozpowszechniania wiedzy i podnoszenia świadomości na temat środków, w tym higienicznych, aby uporać się z rozprzestrzenianiem się COVID-19;
- tłumaczenie dokumentów, materiałów informacyjnych i prac badawczych na języki narodowe państw członkowskich IŚE nie będących członkami UE.
- Edukacja i e-learning/nauczanie na odległość (EDU):
- zakup sprzętu do celów e-learningu, w tym sprzętu komputerowego (szkolne tablice cyfrowe), komputer, laptopy, tablety, urządzenia itp.) oraz oprogramowanie (narzędzia online, platformy do obsługi na odległość nauki, itp.);
- organizowanie seminariów internetowych (webinarów) w celu ułatwienia transferu wiedzy między i wśród ekspertów i operatorów w dziedzinie edukacji (z unijnych państw-członków IŚE do tych członków IŚE pozostających poza UE).
- Wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MSME).
- zakup sprzętu ułatwiającego inteligentną pracę, w tym sprzętu komputerowego (komputery, laptopy), tablety, urządzenia itp.) oraz oprogramowanie (narzędzia online, platformy do inteligentnej pracy itp.);
- organizacja seminariów online (webinarów) w celu ułatwienia transferu wiedzy między i wśród ekspertów i podmiotów gospodarczych (z unijnych państw-członków IŚE do tych członków IŚE pozostających poza UE);
- zakup usług doradczych ułatwiających innowacje, ze szczególnym uwzględnieniem cyfryzacji i dematerializacji przedsiębiorstw.
WAŻNE INFORMACJE
- UWAGA! Termin składania wniosków upływa 9 kwietnia 2020 r.
- Badania mogą zostać zaplanowane co najwyżej na 6 miesięcy. Kwota maksymalna dofinansowania to 40 000 EUR. Rezultaty muszą być udostępniane powszechnie w trakcie ich realizacji i po ich uzyskaniu.
- Do konkursu Uczelnia może złożyć maksymalnie 2 aplikacje. W przypadku dużej liczby zgłoszeń wyboru dwóch najlepszych aplikacji dokona Pełnomocnik Prorektora CM ds. nauki i współpracy międzynarodowej. Prosimy o pilny kontakt z osobami wskazanymi poniżej jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w konkursie.
Aplikacje będą przyjmowane do 8 kwietnia, drogą emailową.
WAŻNE DOKUMENTY